همکاری المپوس و سامسونگ برای طراحی نسل آینده گوشی‌های سامسونگ

همکاری المپوس و سامسونگ برای طراحی نسل آینده گوشی‌های سامسونگ

گویا شرکت سامسونگ قصد دارد تا در زمینه طراحی دوربین نسل جدید پرچمداران خود، با کمپانی دیگری که در حوزه دوربین های عکاسی و تجهیزات اپتیکی متخصص است همکاری داشته باشد.

مسلما سامسونگ اولین شرکتی نیست که دست به چنین اقدامی می زند.

 

المپوس و سامسونگ برای طراحی نسل آینده گوشی‌های سامسونگ

کمپانی نوکیا اولین شرکتی بود که طراحی دوربین پرچمداران خود را به شرکت معروف Zeiss سپرد. اخیرا نیز کمپانی وان پلاس دست به اقدامی مشابه زد و با شرکت Hasselblad به همکاری پرداخت. هم چنین در این لیست نباید کمپانی هواوی ار از قلم انداخت که مدتی طولانی است با شرکت Leica در این حوزه همکاری دارد.

اما تا کنون شاهد این موضوع بوده ایم که این همکاری ها لزوما موجب افزایش کیفیت دوربین ها نشده اند. بلکه در برخی موارد اهدافی تبلیغاتی داشته اند.

شایعات حاکی از آن است که شرکت سامسونگ در حال مذاکره با کمپانی ژاپنی المپوس (Olympus)است تا طراحی دوربین نسل بعدی پرچمداران سامسونگ، یعنی گلکسی فولد 3 و گلکسی اس 22 به این شرکت سپرده شود که به احتمال زیاد تا قبل از سال 2022 شاهد عرضه این گوشی ها نخواهیم بود.

اما این خبرها از کجا شروع شدند؟ کاربری به نام Ice Universe در حساب کاربری خود در Weibo این خبر را منتشر کرد. موضوع آنجایی جدی تر شد که یکی دیگر از افشاگران دنیای تکنولوژی با نام کاربری Yogesh نیز خبری مشابه را در حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت.

ولی هنوز سامسونگ به طور رسمی مشخص نکرده است که این رایزنی در چه مرحله ای است یا حتی قرار است در کدام یک از پرچمداران سامسونگ، شاهد این همکاری باشیم.

المپوس در پرچمداران سامسونگ

کمپانی المپوس از سال 1919 در زمینه تولید تجهیزات تصویربرداری و محصولات اپتیک فعالیت دارد. این شرکت در زمینه تولید آندوسکوپ ها و هم چنین ابزارهای دقیق آزمایشگاهی تخصص دارد.

المپوس در پرچمداران سامسونگ

به طوری 70 درصد بازار تولید آندوسکوپ ها را در اختیار خود دارد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر توکیو واقع شده است.

در اواخر سال 2011 ارزش سهام این شرکت به مقدار 75 درصد کاهش پیدا کرد که به نوبه خود در تاریخ شرکت های بزرگ ژاپنی بی سابقه بود. این اتفاق منجر به تعدیل نیروی گسترده و تعطیلی شعب متعدد این کمپانی در سراسر جهان گشت.

شرکت سامسونگ در حال توسعه یک پردازنده جدید به نام المپوس است تا بتواند در آینده نزدیک جایگزین پردازنده های اکسینوس شود.

عده ای معتقد اند که این تشابه اسمی ممکن است اتفاقی نباشد و ریشه در همکاری های آینده ی دو شرکت سامسونگ و المپوس داشته باشد.

 

mokarami
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *