مجله رادرام

چرا سامسونگ باتری ضعیف تری را برای گلکسی زد فولد 3 در نظر دارد؟

گلکسی زدفولد3 چه زمانی عرضه خواهد شد

به احتمال زیاد سامسونگ گلکسی زد فولد 3 را در جولای سال 2021 یا تیر ماه امسال به بازار عرضه کند. هر‌چه به تاریخ عرضه این گوشی نزدیک می شویم هم زمان با افزایش شور و شوق طرفداران گوشی‌های تاشوی سامسونگ، شایعات نیز بیشتر و بیشتر میشوند.

برای مثال به تازگی یکی از فعالان حوزه فناوری با نام مستعار “دیجیتال چت استیشن” (DigitalChatStation) اعلام کرده است ظرفیت باتری گلکسی زد فولد 3 نسبت به سری قبلی خود یعنی گلکسی زد فولد 2 کمتر خواهد بود.

طبق گفته‌ی وی، در طراحی این مدل هم چون زد فولد 2 قرار است از باتری‌ای دو سلولی استفاده شود منتها با ظرفیت های 2215 و 2060 میلی آمپر ساعتی یعنی در مجموع 4380 میلی آمپر ساعت. این در حالی است که گلکسی زد فولد 2 از باتری‌ای 4500 میلی آمپر ساعتی برخوردار است.

برخی معتقد اند، این کاهش ظرفیت باتری در راستای تغییرات ظاهری و ویژگی‌های جدیدی است که این گوشی هوشمند خواهد داشت. برای مثال یکی از این دلایل، کاهش ضخامت گلکسی زد فولد 3 نسبت به سری‌های قبلی‌اش است.

نمایشگر زدفولد

هم چنین گویا سامسونگ قصد دارد تا این گوشی را به همراه قلم S-PEN عرضه کند. اگر این خبر صحت داشته باشد، گلکسی زد فولد 3 اولین گوشی تاشو شرکت سامسونگ خواهد بود که به این قلم جذاب مجهز است.

علاوه بر اینها، گفته‌ها حاکی از آن است که به احتمال زیاد شاهد کاهش اندازه صفحه نمایش این گوشی تاشو به 7.5 اینچ در مقابل نمایشگر 7.6 اینچی زد فولد 2 خواهیم بود.

گویا سامسونگ قصد دارد ضخامت شیشه صفحه نمایش گلکسی زد فولد 3 را افزایش دهد. زیرا این شرکت در سری دوم گلکسی زد فولد، از شیشه فوق باریک (UTG) استفاده کرده بود که به راحتی خط و خش میگرفت.

هم چنین چون این گوشی تاشو به همراه قلم استایلوس عرضه میشود باید ضخامت نمایشگر در آن بیشتر باشد.

دوربین

به احتمال قوی، گلکسی زد فولد 3 در فریم پشتی حداقل به سه دوربین مجهز خواهد بود. دوربین سلفی این گوشی نیز در زیر صفحه نمایش قرار خواهد گرفت.

شایعات دیگری نیز وجد دارد که حاکی از همکاری کمپانی سامسونگ با شرکت معروف المپوس برای طراحی دوربین‌های این گوشی است که ممکن است شاهد تحولی در دوربین‌های این سری نسبت به دیگر گوشی های سامسونگ باشیم.

خبرهایی مبنی بر استفاده سامسونگ از اسنپ دراگون 888 به عنوان پردازنده مرکزی این گوشی هوشمند منتشر شده بود.

اما با توجه به شایعات اخیر برخی معتقداند که ممکن است این شرکت از پردازنده قدرتمند دیگری در گلکسی زد فولد 3 استفاده کند.

“دیجیتال چت استیشن” مدعی شده است که شرکت سامسونگ قرار است در گلکسی زد فولد 3 به جای آلومینیوم از متریالی با استاندارد نظامی استفاده کند که در برابر فشار، مقاومت و عملکرد بهتری دارند و هم چنین قرار است دارای استاندارد زد آب نیز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید